Барса загря с шестица за Манчестър Сити

Тимът на Барселона разгроми с 6:0 Райо Вайекано и се върна на лидерската позиция в испанската Примера Дивисион. По този начин каталунците загряха и за предстоящия си двубой с Манчестър Сити от 1/8-финалите на Шампионската лига във вторник.

Сблъсъкът на "Камп Ноу" предложи чудесно зрелище за трибуните, които освен петте попадения, видяха и не малко положения пред вратата на мадридчани. Два гола за Барса реализира Лионел Меси, докато по веднъж се разписаха Адриано, Алексис Санчес, Педро Родригес и Неймар.

Така Барселона събра актив от 60 точки след 24 изиграни мача, колкото има и Атлетико Мадрид. "Лос кулес" обаче са лидери заради по-добрата си голова разлика. Трети е Реал Мадрид с 57 пункта, но "белите" все още не са изиграли своя двубой с Хетафе. Райо Вайекано пък остава в зоната на изпадащите с 20 точки.

Херардо Мартино даде почивка на Хавиер Масчерано, Жорди Алба и Шави, като техните места в състава бяха заети от Карлес Пуйол, Адриано и Сеск Фабрегас. Познатото трио Педро - Меси - Алексис стартира в атака, докато Неймар се завърна на терена след едномесечно отсъствие поради контузия. Бразилецът се появи като смяна след почивката.

Двубоят на "Камп Ноу" започна с попадение на Барселона след само три минути игра. Адриано Корея забоде топката в мрежата зад Рубен и реализира един от честите си голове от дистанция за 1:0.

Полувремето настъпи при резултат 2:0 за Барселона, след като в 36' за първи път в мача се разписа и Лео Меси. Аржентинецът получи асистенция от Фабрегас и по превъзходен начин копна топката над вратаря, вдигайки на крака трибуните.

През втората част Барса започна да се забавлява, а головете валяха един след друг. В течение на срещата Тата Мартино извърши и няколко промени, а Хавиер Масчерано, Неймар и Кристиян Тейо заеха местата на Карлес Пуйол, Педро и Лионел Меси.

Втората част стартира вихрено, а между 53' и 56' каталунците нанизаха бързи две попадения във вратата на Рубен. Първо Алексис вкара след асистенция на Меси, а две минути по-късно Педро покачи на празна врата за 4:0.

В 68' настъпи и моментът Лионел Меси да отбележи втория си гол в двубоя. Алексис пусна къс пас към аржентинеца, а Бълхата с премерен изстрел намери долния ляв ъгъл на вратата за 5:0.

Крайното 6:0 оформи завърналият се в игра Неймар. Минута преди края бразилецът отбеляза фантастично попадение. Неймар напредна с топка в половината на Райо и със страхотен удар прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата.

Barcelona 6-0 Rayo Vallecano Footyroom.comby footyroomcom