Хюстън поведе на Юта, "пеликаните" с първи успех над шампиона (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Хюстън Рокетс поведе с 2-1 в полуфиналната серия с Юта Джаз в Западната конференция. "Ракетите" надвиха тима от Солт Лейк Сити като гост със 113:92 благодарение на силно първо полувреме, в което водеха със 70:40.

Юта опита да се върне в мача, но разликата бе прекалено голяма, като в един момент тя набъбна до 38 точки. Джеймс Хардън и Ерик Гордън вкараха по 25 точки за победата, а Брадата добави и 12 асистенции. Крис Пол помогна с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За домакините, водени от Куин Снайдер, най-резултатен бе Ройс О'Нийл със 17 точки. Донован Мичел вкара едва 10, а процентът му от игра бе много слаб - 25%. Той опита 16 изстрела към коша, но успя да реализира едва 4. Алек Бъркс вкара 14 от пейката за Юта.

Следващият мач от серията е след два дни, отново в Солт Лейк Сити.

Междувременно, Ню Орлиънс Пеликанс се завърна в собствената си зала и надви Голдън Стейт Уориърс със 119:100. Така "пеликаните" намалиха пасива си в серията до 1-2 победи и ще се надяват да изравнят полуфиналните мачове след два дни отново у дома.

Баскетболистите от Луизиана изковаха преднината си след силна първа и трета четвърт, а тя набъбна дори до 26 точки. Антъни Дейвис изигра феноменален мач и вкара 33 точки, добавяйки 18 борби. Ражон Рондо вкара само 4, но овладя 10 отскочили топки и даде невероятните 21 асистенции. Джру Холидей наниза 21, а Йън Кларк вкара 18 от пейката.

Стеф Къри стартира за Голдън Стейт и наниза 19 точки. Най-резултатен за шампионите бе Клей Томпсън с 26, а Кевин Дюрант вкара 22. Дреймънд Грийн бе близо до трипъл-дабъл - 11 точки, 12 борби и 9 асистенции.