Кавс и Селтикс дръпнаха с 2-0 в плейофите

Кливланд и Бостън записаха втори победи в полуфиналите на източната конференция в НБА. „Кавалерите“ спечелиха като гост на Торонто със 128-110 и поведоха с 2-0 в серията. През първото полувреме двубоят бе сравнително равностоен, като домакините водеха в резултата. След паузата обаче Кливланд направи обрат и спечели. Леброн Джеймс отново бе над всички за своя тим. Той отбеляза 43 точки, направи 14 асистенции и овладя 8 борби. Кевин Лав също игра много силно и завърши с дабъл-дабъл от 31 точки и 11 борби. За Торонто ДиМар ДиРозан се отчете с 24 точки.

Бостън също води с 2-0 на Филаделфия в полуфиналите на изток. „Келтите“ спечелиха и втория си мач у дома, този път със 108-103. Филаделфия поведе с над 20 точки преди почивката, но малко след началото на второто полувреме Бостън стигна до обрат. Двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, а домакините спечелиха след силни финални минути. Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 21 точки. С 23 за Филаделфия е Джей Джей Редик.