Хасково поведе с 2:1 победи на Нефтохимик в женската НБЛ

Отборът на Хасково поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия срещу Нефтохимик и е на победа от финала в Националната баскетболна лига за жени.

Хасковлийки надиграха гостите от Бургас с 68:57 в третия мач и могат да затворят серията още утре в четвъртия двубой, на който отново са домакини.

Баскетболистките на Хасково поведоха с 10 точки разлика още във втората част, а в последната четвърт точковата разлика достигна 12 точки.

Анита Тейлане се отличи за Хасково с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 13 борби. За Нефтохимик най-резултатна бе Олга Дубровина с 13 точки.

В другия полуфинал Монтана измъкна драматична победа срещу Дунав 8806 с 90:86 след две продължения и намали резултата в серията на 1:2. В редовното време двата отбора не излъчиха победител - 71:71.

В продължението зрителите в залата станаха свидетели на нова драма, като в крайна сметка отново се стигна до равенство 80:80.

Във второто продължението домакините бяха по-свежи и стигнаха до победата с 90:86. Милена Томова бе най-полезна за Монтана с 23 точки и 14 борби, а Радостина Славова-Нанева също записа "дабъл-дабъл" - 17 точки и 16 борби.

За шампионките от Дунав се отличи Аманда Джонсън с 22 точки и 18 борби за шампионките, а Зорница Костова вкара 16 точки, информира БТА.