Григор Димитров отново отпадна в Индиън Уелс

Григор Димитров отпадна в третия кръг на Мастърса в Индиън Уелс, след като допусна загуба с 4-6; 6-1; 5-7 срещу испанския ветеран Томи Робредо.

Срещата започна трудно за хасковлията, след като съперникът му имаше два брейкбола още в третия гейм. Гришо успя да се измъкне от ситуацията и да поведе с 2-1, но испанецът веднага доведе нещата до 2-2, а равенството се запази до 4-4. В деветия гейм българина на два пъти отразяваше точки за пробив с асове, но в крайна сметка загуби подаването си и Робредо дръпна с 5-4. След това ибериецът взе сервиса си на нула, а с това и сета след 6-4.

В началото на втората част Димитров направи първия си пробив в срещата, правейки обрат при 0-40 във втория гейм. Последваха още три поредни гейма в актива на първата ни ракета и резултатът набъбна до 5-0. Робредо намали на 1-5 и се измъкна от „геврека“, след което Гришо затвори сета с 6-1.

Решителната трета част мина изцяло под диктовката на подаващите. Равенството се запази до 5-5. В 11-ия гейм, при 30-30 и сервис на испанеца, топката излезе в аут, но реферите не се обадиха. Разиграването продължи и Робредо спечели точката, след което взе и следващата за 6-5. В 12-ия гейм Григор направи две поредни двойни грешки и даде два мачбола на съперника си, който се възползва още от първия си шанс за успех със 7-5.