Федерер и Надал продължиха към четвърти кръг

Четирикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) и трикратният победител Рафаел Надал (Испания) се класираха за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,38 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Федерер се наложи над Андреас Сепи с 6:3, 6:4 и взе реванш за отпадането си от италианеца в третия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари.

Третият в схемата Надал се справи без особени затруднения с американеца Доналд Йънг с 6:4, 6:2 за 80 минути, след като реализира шест пробива в подаването на съперника.

Междувременно при дамите двукратната шампионка Мария Шарапова (Русия) отпадна в четвъртия кръг.

Поставената под номер 2 Шарапова загуби от защитаващата титлата си от миналия сезон Флавия Пенета (Италия) с 6:3, 3:6, 2:6.

Квалификантката Леся Цуренко поднесе другата голяма изненада за деня след обрат срещу номер 6 в схемата Южени Бушар (Канада) с 6:7(5), 7:5, 6:4.

Бушар сервираше за мача при 5:4 във втория сет, а след това пропиля аванс от 4:1 гейма в третия и загуби.