Гонзо не губи увереност в спасението

Наставникът на Черно море Георги Иванов изрази пълната си увереност, че неговият тим няма да изпадне, въпреки драматичното (и атрактивно) поражение с 2:3 от ЦСКА на стадион „Българска армия".

„Моряците" на два пъти се възползваха от груби грешки в защитата на „армейците", за да поведат в резултата, но след почивката допуснаха пълен обрат.

След края на 27-ия кръг Черно море заема 11-та позиция в класирането с 28 точки и засега има предимство пред преките си конкуренти в борбата за оцеляване.

Играчите от „Тича" имат 1 пункт повече от Ботев (Враца) и цели 3 повече от Локомотив (София), който е първият отбор под чертата на изпадащите.

„През първото полувреме се представихме добре, но през второто изцяло дадохме инициативата на ЦСКА", отбеляза Гонзо.

„Направихме колективни грешки, а те са добър отбор и е нормално да ни накажат.

Като цяло се опитвахме да покажем комбинативен футбол и играхме добре.

Има още мачове до края и не се знае нищо, но според мен няма да имаме проблеми да се спасим.

Ще бъдем внимателни до последно", увери Георги Иванов, на когото му предстои домакинство на „Тича" срещу Локомотив (Пловдив) в следващия кръг на 18-ти май.