Головата машина на Челси няма спирка

Тимът на Челси записа четвърта поредна победа от началото на сезона в английската Висша лига, след като днес "сините" постигнаха атрактивен успех с 4:2 над гостуващия Суонси в среща от четвъртия кръг.

Новото попълнение на лондончани Диего Коста продължи впечатляващата си серия със синята фланелка, бележейки и първия си хеттрик като футболист на лондончани. Така Коста има вече седем попадения в английския шампионат от началото на сезона, превръщайки се в ранен фаворит за голмайсторския приз.

Първи гол с екипа на Челси отбеляза и друго от летните попълнения - Лоик Реми, за когото това бе и дебют за "сините. Джон Тери пък си отбеляза автогол, докато едно попадение за Суонси добави бившият играч на Ливърпул Джонджо Шелви.

Така Челси продължава със стопроцентов актив от 12 точки след първите четири кръга, оглавявайки временното класиране на Острова. Суонси пък прекрати серията си от три поредни успеха, оставайки с 9 пункта на сметката си.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" изненадващо започна с попадение за гостите, след като капитанът на Челси Джон Тери си отбеляза автогол още в 11'. Нийл Тейлър бе изпуснат от защитата на домакините и центрира в наказателното поле, където Тери протегна крак и сам вкара топката във вратата - 0:1.

4113272

По всичко изглеждаше, че Суонси ще се оттегли на почивка с гол аванс, но секунди преди почивката Диего Коста отбеляза първия си гол в мача, възстановявайки равенството. Испанският национал засече центриране от корнер на Фабрегас и прониза Фабиански за 1:1.

През втората част "сините" стигнаха и до пълен обрат, а Диего Коста записа и първия си хеттрик за клуба. Сеск Фабрегас записа нова асистенция на сметката си и отново комбинира с Коста, а таранът на домакините изведе своя тим напред - 2:1.

4113273

В 67' бразилецът с испански паспорт оформи и хеттрика си. Този път в основата на попадението бе Рамирес, а бившият ас на Атлетико отново нямаше да проблем да отбележи, вкарвайки за 3:1.

До края двата тима си размениха по един гол за крайното 4:2, като първо дебютантът Лоик Реми отбеляза първото си попадение за Челси след асистенция на Оскар, а малко след това Джонджо Шелви добави второ попадение на сметката на Суонси.