Голдън Стейт Уориърс мачка с 50 точки в НБА

снимка: БГНЕС

Великолепното представяне на шампиона Голдън Стейт Уориърс в НБА продължава с пълна пара. Тимът записа четвърта победа в четири мача от началото на новия сезон. Тимът от Оукланд разгроми с впечатляващите 50 точки разлика състава на Мемфис за крайното 119:69.

Стеф Къри отново бе над всички в срещата. Най-полезният играч в лигата от миналия сезон реализира 30 точки, а голямата преднина на тима му позволи на треньорския щаб на Уориърс въобще да не го пуска в игра през последната четвърт.

15 точки за победителите добави Иън Кларк, като всичките дойдоха в последната четвърт, когато срещата се доиграваше. Клей Томпсън остана с 14 за домакините. За Мемфис 13 точки вкара испанецът Марк Гасол.

ЛеБрон Джеймс стана най-младият играч, който достига границата от 25000 точки в НБА. Това се случи по време на успеха на Кливланд със 107:100 над домакина Филаделфия. Джеймс вкара 22 точки, направи 11 асистенции и взе 9 борби за победата. Със забивка в последната четвърт той стана 20-ият играч, който достига 25000 точки в лигата. Това той направи на 30 години и 307 дни. Досегашният рекорд се държеше от Коби Брайънт, който достигна тази граница на 31 години и 351 дни.

Най-резултатен в мача обаче бе центърът на Филаделфия Джалил Окафор. 20-годишният новобранец вкара 24 точки, а 15 добави съотборникът му Ник Стаускас. За победителите от Кливланд, освен ЛеБрон, силен мач направиха гардът Мо Уилямс и крилото Кевин Лав, които завършиха съответно с 21 и 15 точки.

В дербито на вечерта Хюстън записа първа победа за сезона, след като се наложи със 110:105 над гостуващия Оклахома.

Джеймс Хардън се върна към най-добрите си дни, след като вкара 37 точки за Хюстън. Центърът Дуайт Хауърд пък добави още 16 за домакините.

За Оклахома Кевин Дюрант и Ръсел Уестбруук отново бяха двете движещи сили в нападение. Дюрант вкара 29 точки, докато Уестбруук добави 25, но и това не помогна на "гръмотевиците" да избегнат първото поражение за сезона.