Гол от засада в 98-ата минута спаси Челси в 6-голов трилър (ВИДЕО)

Челси осъществи светкавичен обрат от 0:2 до 2:2 и бе близо до пълен успех при домакинството си на Евертън, но въпреки позитивните знаци в нападение, „сините“ отново си изпатиха от слабото представяне в защита.

Шампионите допуснаха два идентични гола в началото на второто полувреме и трябваше да мобилизират всичките си усилия в предни позиции, за да изравнят в рамките само на 120 секунди. До края на срещата обаче опитите за паметно завръщане към успеха не бяха материализирани, а за капак в 91-ата минута Евертън стигна до ново попадение – 2:3 пред шокираните зрители на „Стамфорд Бридж“.

Челси обаче не заслужаваше поражението и не се отказа да гони трети гол в добавеното време, като бе възнаграден с попадение (макар и от явна засада) на Джон Тери в 98-ата минута за крайното 3:3.

Така с 25 точки Челси остава на 14-то място, докато Евертън е 11-ти с 29.

Първото полувреме бе доста скучно, но втората част определено компенсира подобаващо. В 49-ата минута Ромелу Лукаку започна постепенна, но бърза атака на гостите и топката бе раздадена на десния фланг за Лейтън Бейнс. Той центрира светкавично успоредно на голлинията и Джон Тери изпревари Лукаку, но кълбото рикошира в крака му и се оплете в мрежата – 0:1.

В 56-ата по идентичен начин Бейнс центрира в наказателното поле отляво и този път с топката игра Кевин Миралас, който се обърна пред погледа на статичните бранители и прониза вратата на Тибо Куртоа за втори път – 0:2.

Страхотно 40-метрово подаване на Сеск Фабрегас позволи на Диего Коста да покаже спринтьорските си умения и физическата си мощ в сблъсък с бранител на Евертън, когото пребори за топката, след което елегантно преодоля вратаря и вкара в празната мрежа за 1:2.

В 66-ата минута Фабрегас нахлу към наказателното поле и от 13 метра ударът му рикошира в крак на бранител, за да заблуди Тим Хауърд и да възстанови равенството в резултата – 2:2. Куртоа се отличи с ключова намеса в следващите минути, но опасностите се редуваха пред вратата на Евертън.

Въпреки това в 91-ата минута нова сервирана топка в пеналтерията на 'сините' хвана отново неподготвени бранителите на Челси, които оставиха двама съперници в непосредствена близост до голлинията. Един от тях – Рамиро Мори – с елементарно докосване се разписа за 2:3.

В 98-ата минута обаче усиленият натиск на Челси даде резултат и Тери се измъкна от защитата на Евертън, за да се възползва от подаване от въздуха и по изключително техничен начин с пета да фиксира крайното 3:3. Повторенията обаче убедиха, че голмайсторът е бил в засада.