Глътка въздух за Челси след успех над Астън Вила (ВИДЕО)

Отборът на Челси пое глътка въздух в английската Висша лига, след като се наложи с 2:0 над Астън Вила на своя "Стамфорд Бридж" в мач от деветия кръг. Попаденията за "сините" бяха дело на Диего Коста през първата част и автогол на Алън Хътън.

За момчетата на Жозе Моуриньо това бе едва трета победа от началото на сезона, като те вече са с актив от 11 точки и заемат 11-та позиция. Лошият сезон за гостите пък продължава и те записаха седма загуба от началото на кампанията и пета поредна, като по този начин те остават в зоната на изпадащите със само четири пункта.

През първите 20 минути шампионите организираха няколко нелоши атаки, като Педро и Лофтъс Чийк по веднъж пропуснаха пред вратата на бирмингамци. Джордън Аю пък бе най-близко до попадение във вратата на Челси, но Джон Тери в крайна сметка изчисти преди крилото да нанесе удар.

Две минути по-късно феновете на "Стамфорд Бридж" изригнаха, след като фрапантна грешка в защитата на гостите доведе до откриване на резултата. Брад Гузан опита пас към Джониън Лескът, но защитникът не успя да овладее и Вилиан овладя. Бразилецът бързо комбинира с Диего Коста, който без проблем матира Гузан за 1:0.

10 минути след подновяването на играта преднината на Челси се удвои. Сеск Фабрегас видя свободния Коста и реши да комбинира с него. Нападателят обаче не успя да засече добре центрирането, но там бе Алън Хътън, който го "замести" - 2:0.

До края на срещата "сините" опитаха да отбележат и още попадения, но без успех.

В други срещи от 17:00 часа:

Кристъл Палас 1:3 Уест Хям

Саутхямптън 2:2 Лестър

Уест Бромич Албиън 1:0 Съндърланд