Байерн продължава да мачка в Германия, Вердер също "под ножа"

Отборът на Байерн (Мюнхен) продължава победната си серия в немската Бундеслига, като в деветия кръг се наложи с 1:0 като гост над Вердер (Бремен). Единственото попадение в срещата реализира Томас Мюлер през първата част.

За шампионите това бе девета поредна победа, като те са с актив от 27 точки, 7 повече от втория Борусия (Дортмунд). За Вердер това бе пета поредна загуба в Бундеслигата, като те остават на 14-то място със 7 пункта.

Срещата започна по-добре за гостите и това даде резултат след 23 минути игра. Томас Мюлер подхвана атаката на тима си, комбинира с Тиаго, който след това върна на своя съотборник и той с лекота изпревари защитата на домакините и преодоля стража на "бременските музиканти" за 1:0.

До края на първата част домакините опитаха на няколко пъти да обстрелват вратата на Мануел Нойер, но без успех. През втората част двата тима създадоха няколко добри ситуации, но до гол не се стигна и в крайна сметка играчите на Пеп Гуардиола се поздравиха с поредната си победа.