Германия унищожи Италия, макар и в контрола (ВИДЕО)

Германия разгроми Италия и постигна първата си победа над този съперник от 21 години, макар и в приятелска среща.

След като поведе с 2:0 на Англия, но записа изненадващо поражение с 2:3 в предишната си контрола, световният шампион този път се отнесе доста по-сериозно към двубоя и не допусна отпускане накрая, за да размаже „Скуадра адзура“ с 4:1.

Тони Кроос откри резултата в полза на Бундестима в 24-ата минута, по подобие на начина, с който порази мрежата на англичаните в предишата среща на тима си. Марио Гьотце пък се възползва от подаване на съотборника си в Байерн Томас Мюлер, за да покачи аванса на домакините на 2:0 в самия край на първото полувреме.

В 59-ата минута левият бек на Кьолн Йонас Ектор направи 3:0 след асистенция на Юлиан Дракслер, а с точно изпълнение на дузпа асът на Арсенал Месут Йозил в 75-ата направи преднината на германците още по-изразителна.

Почетното попадение за Италия падна в 83-ата минута и бе дело на Стефан Ел Шарауи след пас на Стефано Окака Чука.

Germany vs Italy 4-1 All Goals & Highlightsby gentaa