Германия с куп пропуски при 2:0 над Израел преди Евро 2012 (Видео)

Германия победи Израел с 2:0 в последната си приятелска среща преди началото на Евро 2012, но немците демонстрираха огромна слабост пред гола, пропускайки куп положения срещу слабия си съперник.

Бундестима е в „групата на смъртта" заедно с Холандия, Португалия и Дания и подобни пропуски могат да попречат много на амбициите на Гомес, Подолски и компания.

Логично, възпитаниците на Йоаким Льов доминираха тотално и е изненадващо, че Израел се измъкна само с 2 гола. Още в 16-ата минута защитникът Жером Боатенг получи топката и реши да шутира от около 15 метра, но ударът му срещна гредата зад вратаря Харуш. Преди това с пропуски се бяха отчели други двама футболисти на Байерн Мюнхен - Тони Кроос и Марио Гомес, който се опита да си изпроси дузпа, но съдията подмина ситуацията.

Последваха няколко скучни минути, в които Германия разиграваше топката, но така и не стигаше до удар. В крайна сметка, тези разигравания приспаха израелците и немците можеха да ударят в 32-ата минута, но Гомес пропусна на метри от вратата, след като не успя да засече добре перфектно центриране на Подолски. Пет минути по-късно и Кедира изпусна, след като не успя да засече центриране на Мюлер.

Логично обаче се случи в 38-ата минута, след като Томас Мюлер даде чудесен пас на съотборника си в Байерн Мюнхен Гомес, който с хубав удар препарира вратаря на Израел и откри резултата - 1:0.

Второто полувреме започна с единственото положение на Израел в срещата. Вермут се озова в отлична позиция и отправи страхотен шут, но Нойер показа за пореден път през сезона невероятната си форма и се справи с вещина. В 54-ата минута пък Йозил нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Картинката на терена не се промени по никакъв начин и немците продължаваха да изпускат положение след положение, като най-чистото беше в 73-ата, когато Мюлер навърза няколко футболисти на Израел и стреля от 6 метра, но прати топката в аут. Все пак Германия успя да отбележи, след като резервата Андре Шурлей проби през центъра и с красив удар от 18 метра препарира за втори път Хърш в 79-ата минута.

Разбира се, до края на мача имаше време за още един пропуск, след като Шурлей центрира към далечната греда за Клозе, но в последния момент вратарят изби в корнер. В заключителните минути Германия продължи да натиска, докато Израел се опитваше да запази резултата непроменен и сполучи.