Франция победи Сърбия, но може да загуби Мвила за Евро 2012 (Видео)

Националният отбор на Франция постигна хубав успех с 2:0 над Сърбия в последната си контрола преди началото на Евро 2012 по терените в Полша и Украйна.

Лоша новина обаче сполетя треньорския екип на „петлите", тъй като още в началото на двубоя Ян Мвила получи контузия и се наложи да излезе принудително от игра. Засега обаче не се знае колко сериозна е травмата.

Въпреки отсъствието на таланта от Рен Франция показа добро лице преди да се насочи към европейското първенство, където е в група с Англия, Швеция и домакина Швеция.

Още с първият си удар към вратата „петлите" успяха да открият резултата. Звездата на Байерн Мюнхен Франк Рибери проби мощно и мина покрай Нинков. След това подаде към Клиши, който реши да центрира в наказателното поле. Бъркич изби топката, но тя попадна на пътя на Рибери, който с мощен удар преодоля вратаря и доказа, че е в страхотна форма, реализирайки второто си попадение във втора контрола на Франция.

Четири минути по-късно пък резултатът бе удвоен. Сърбите закупиха лесно топката в центъра и тя бе подадена на Флоран Малуда. Играчът на Челси реши да стреля от над 25 метра, но топката влетя неспасяемо във вратата на Бркич - 9-о попадение за Малуда с националната фланелка.

Французите продължиха да натискат своя съперник, докато сърбите все пак успяха да застрашат своя съперник, но удар на Павле Нинков бе спасен от Лорис. От своя страна, за „петлите" пропуски направиха Клиши, Кабай и Насри, а Бензема пропусна да отбележи страхотен гол със задна ножица след двойно подаване с Франк Рибери. Малуда пък можеше да отбележи в самия край на полувремето, но Бркич се намеси чуденос и го блокира след центриране на Насри.

През второто полувреме темпото на игра спадна, но все пак възпитаниците на Лоран Блан държаха нещата под контрол. Все пак сърбите имаха по-добри шансове през вторите 45 минути. Мексек фаулира в началото Янкович, а Иванович реши да си пробва късмета от далеч. Ударът му беше изключително точен и силен, но Лорис се намеси чудесно и изби.

В 61-ата минута Тадич получи топката от Янкович в наказателното поле и стреля мигновено, но Лорис отново се намеси. След това обаче започнаха смените в двата отбора, като играта се накъса много а положенията липсваха съвсем. Единствено Тадич застраши по някакъв начин единия от двамата вратари, но Лорис отново спаси авторитетно.

Единственото по-интересно до края на мача е, че Ян Мвила се появи на резервната скамейка, а кракът му беше в предпазна шина. Ако той не може да играе на Евро 2012, неговото място може да бъде взето от Йоан Гюркуф.

В друга контрола тази вечер и Гърция записа победа, преди да потегли за Полша и Украйна. Южната ни съседка победи силния в последно време тим на Армения, а голът бе вкаран от Кирякос Пападополус в 23-ата минута.