Германец детронира Джокович в Маями

Шампионът от последните две години Новак Джокович отпадна в четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4 169 090 долара. Поставеният под номер 1 сърбин изненадващо загуби от германския ветеран Томи Хаас с 2:6, 4:6.

15-ия в схемата Хаас, който ще навърши 35 години на 3 април, се нуждаеше от само 80 минути, за да регистрира едва втората победа в кариерата си срещу действащ водач в световната ранглиста след успеха през 1999 година срещу тогавашния номер 1 Андре Агаси, припомня БТА.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия през януари Джокович пък претърпя поражение за едва втори път през сезона и прекъсна серия от 14 поредни победи в Маями.

Сърбинът започна разконцентрирано и след множество грешки допусна пробив за 2:3, което сложи начало на серията от шест поредни гейма за Хаас. Във втората част Джокович реализира единствения си пробив за 3:3, но веднага след това отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

"Това е лудост. Да играя срещу тенисист като Новак и да спечеля в този момент от кариерата ми е просто невероятно", коментира след срещата германецът, който е най-възрастният играч в топ 50 на ранглистата на ATP.

С успеха Хаас се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу французина Жил Симон, който обърна седмия поставен Янко Типсаревич след 5:7, 6:2, 6:2, след като проби шест пъти подаването на съперника си.

Напред продължава и Анди Мъри, който записа рутинна победа с 6:2, 6:4 над Андреас Сепи. Британецът направи три пробива и в следващия кръг ще играе с Марин Чилич, който отстрани Жо-Вилфред Цонга в два сета - 7:5, 7:6(4).

Финалистът от 2010 година Томаш Бердих пък разгроми Сам Куери с 6:1, 6:1 за 51 минути игра.

Испанецът Давид Ферер, който е номер 3 в схемата, достигна до четвъртфиналите на турнира за трета поредна година след успех с 6:4, 6:2 над Кей Нишикори.

Австриецът Юрген Мелцер постигна девета поредна победа, след като се наложи над Алберт Рамос (Испания) с 2:6, 6:3, 6:3. За 30-годишният Мелцер това е първи четвъртфинал на турнир от ATP за последните два месеца след този в Загреб.

От турнира отпадна номер 10 Николас Алмагро, който загуби от осмия в схемата Ришар Гаске със 7:6(3), 5:7, 6:7(3).