Серина Уилямс и Радванска ще определят едната финалистка в Маями

Защитаващата титлата си Агнешка Радванска се класира за полуфиналите на турнирa от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4 195 765 долара. Поставената под номер 4 полякиня победи 30-ата в схемата Кирстен Флипкенс (Белгия) в три сета - 4:6, 6:4, 6:2.

Белгийката започна силно мача и след два ранни пробива поведе с 4:1, което се оказа решаващо за успеха в първия сет.

Във втората част Флипкенс навакса изоставане от 0:3 и при 4:4 беше само на два гейма от победата, но Радванска не допусна изненада. Полякинята спечели следващите седем гейма, с което изравни резултата в сетовете и дръпна с 5:0 в решаващата трета част, преди да триумфира.

"Кирстен играе силно в последните няколко седмици, така че знаех, че няма да бъде лесно. Започнах колебливо, допуснах някои грешки, докато тя се представи на добро ниво през цялата среща. Във втория сет започнах да намирам играта си, станах по-агресивна и това ми помогна. Щастлива съм, че продължавам напред", каза Радванска.

С класирането си за полуфиналите пък Флипкенс ще се изкачи до рекордното в кариерата си 22-о място в световната ранглиста в понеделник, посочва БТА.

На полуфиналите Радванска ще се изправи срещу световната номер 1 и победителка в турнира през 2008 година Серина Уилямс (САЩ), която отстрани петата поставена На Ли (Китай) с 6:3, 7:6(5)

Американката има четири победи в четири мача срещу Радванска, в които е загубиха само един сет.