Галатасарай с историческо класиране на четвъртфинал

снимка: euroleague.net

Турският Галатасарай победи Партизан (Белград) с 64:55 точки и за първи път в клубната си история ще играе на четвъртфиналите в Евролигата по баскетбол за мъже.

Пред 11 400 зрители Галатасарай спечели двубоя и завършва на четвърто място в група F, информира БТА.

Манучар Маркоишвили, който не игра в 16 мача този сезон поради контузия, записа 16 точки за победителите, а Фуркан Алдемир добави 13 точки и 7 борби.

Финалистите от миналия сезон ще се срещнат на четвъртфинал, след като Реал Мадрид загуби като гост на Жалгирис (Литва) с 80:87 и така остана втори в групата зад ЦСКА Москва (Русия).

По този начин испанците си осигуриха сблъсък с Олимпиакос на четвъртфинала, докато ЦСКА ще играе с Панатинайкос. За Жалгирис се отличи Джъстин Дентмън, който вкара 36 точки. За гостите Серхио Люл завърши с 23 точки.

Уникаха (Испания) се наложи над Армани (Милано) с 95:85 точки в среща от група "Е", която беше без начение за крайното класиране. Владимир Стимач реализира 16 точки за Уникаха, а с 22 точки за гостите се отличи Кейт Лангфорд.