ФК Холивуд счупи още един рекорд

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен подобри дългогодишен рекорд в Бундеслигата, след като днес баварците очаквано спечелиха с 3:0 срещу Аугсбург и записаха 37-и мач поред без загуба в първенството.

През миналата седмица ФК Холивуд спечели като гост на Хофенхайм и изравни постижението от 36 поредни мача без поражение, поставено от Хамбургер в началото на 80-те години на миналия век. Днес обаче рекордът на ХСВ официално бе подобрен, благодарение на усилията на Юп Хайнкес и неговия наследник Хосеп Гуардиола.

Точни за Байерн на „Алианц Арена“ бяха Джером Боатенг, Франк Рибери и Томас Мюлер от дузпа, като феновете на домакините имаха и двоен повод за радост. Имайки предвид загубата на Борусия Дортмунд като гост на Волфсбург, баварците се откъснаха на 4 точки пред директния си конкурент за титлата. Европейският клубен шампион разполага с актив от вече 32 точки на сметката си, докато Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен допълват Топ 3 с по 28 пункта.

Тиаго Алкантара се завърна в групата на Байерн след продължително лечение на контузия, като бившият халф на Барселона седна на резервната скамейка. „Шестицата“ обаче така и не се появи в игра. Ариен Робен и Томас Мюлер също стартираха от пейката, като хърватският национал Марио Манджукич оглави атаката на баварците. Франк Рибери и Марио Гьотце атакуваха през двата фланга, а капитанът Филип Лам, Хави Мартинес и Тони Кроос стартираха в средата на терена.

Гостите от Аугсбург разчитаха на наситена средна линия и Халил Алтънтоп изнесен в предни позиции, но шансовете за гол пред гостите не бяха много.

Срещата на „Алианц Арена“ стартира вихрено за баварците, които откриха резултата след само четири минути игра. Джером Боатенг стреля след изпълнение на корнер, намирайки мрежата зад Марвин Хиц.

В 14' Франк Рибери бе близо до удвояване на резултата, но изстрелът на французина мина покрай гредата.

Домакините от Байерн продължиха да търсят втори гол, като настъплението на баварците даде резултат три минути преди почивката. Франк Рибери изпробва мерника си от пряк-свободен удар, като френският национал вкара изкусно за 2:0.

И през втората част Байерн запази контрол над мача, не допускайки изненади от страна на отбора-гост.

В 52' отново Франк Рибери бе в центъра на всичко по-интересно, като „седмицата“ за малко не направи резултата класически. Крилото стреля с десния крак, но не успявайки да намери очертанията. Десет минути по-късно Аугсбург за малко не върна интригата в мача, но Хан не бе ефективен.

Между 68' и 72' баварците отново повишиха оборотите, но и този път трети гол във вратата на гостите така и не падна. Първо резервата Ариен Робен бе блокиран от отбраната на Аугсбург, а малко след това Робен и Манджукич си попречиха един на друг, не успявайки да вкарат от непосредствена близост.

По всичко изглеждаше, че съдбата не иска Байерн да отбележи трети гол, защото баварците продължиха да пропускат. В 85' за пореден път Франк Рибери внесе хаос в защитата на Аугсбург и центрира, но Ян Кирхоф не успя да преодолее Хиц. Минута по-късно Ариен Робен бе близо до попадение, отново Хиц парира удара с глава на холандеца.

Така търсеният трети гол все пак падна, макар и в добавеното време на срещата. Футболист на Аугсбург игра с ръка в наказателното поле на своя тим, а Томас Мюлер реализира отсъдената дузпа за крайното 3:0.