Борусия (Д) се провали и в Германия

Лошата седмица за Борусия (Дортмунд) продължи и на домашната сцена, след като воденият от Юрген Клоп тим загуби с 2:1 гостуването си на Волфсбург, предавайки еднолично челната позиция на Байерн Мюнхен.

По нищо не изглеждаше, че ще се стигне до този резултат, след като Ройс (45+1) даде аванс на финалиста в Шампионската лига, но през втората част Родригес (56) и Олич (69) обърнаха резултата и донесоха победа на домакините.

Това е 4-и пореден успех за бившия тим на Мартин Петров, който се намира в отлична форма и вече е 4-и с актив от 21 точки. Борусия пък е на 2-о място, но с 2 точки – колкото има и Байер Леверкузен. Байерн е лидер с 4 повече.

Двубоят почна с преимущество на гостите, които създадоха няколко отлични ситуации пред вратата на Волфсбург, но Аубамеянг и Ройс не успяха да завършат успешно атаките на бившия немски шампион.

Волфсбург пък разчиташе основно на контраатаките си, но през първите 45 минути те не бяха особено чести.

Първата част можеше да свърши без голове, но Марко Ройс даде ценен аванс на своите, след като изпълни отлично пряк свободен удар и отбеляза в добавеното време за 0:1.

Волфсбург обаче изигра много силно второ полувреме, като “вълците“ изненадаха съперника си и от самото начало натиснаха. В 56' резултатът отново беше равен, като подобно на Ройс Рикардо Родригес отбеляза от пряк свободен удар в долния ляв ъгъл – 1:1.

Последва леко затишие пред двете врати, но в 69' спокойствието по трибуните беше нарушено от Ивица Олич – бившият нападател на Байерн получи отличен пас от Калигури и с прекрасен завършващ удар прати феновете в екстаз.

До края на срещата "жълто-черните" опитаха натиск, като гредата попречи на Ройс поне да изравни.