Финландия с 3 от 3 на световното по хокей

Отборът на Финландия постигна трета поредна победа в група "В" на световното първенство по хокей на лед за мъже.

Пред родна публика в Хелзинки финландците спечелиха с 3:1 срещу Франция. Домакините поведоха с 2:0 през втората част с попадения на Яне Песонен и Юхамати Алтонен.

Пиер-Едуард Белмар се разписа за Франция в 41-та минута, а осем минути по-късно Виле Виталуома оформи крайния резултат. Финландия е начело в класирането с 8 точки от три мача, а Франция има само 3 точки актив.

На 8-ми май домакините срещат САЩ, а Франция играе с Русия ден по-късно.

В група "А" Швеция постигна втора победа на шампионата, след като се наложи с 2:1 над Беларус. Константин Колцов изведе Беларус напред в резултата в 17-та минута, а Оскар Линдберг изравни през втората част.

Швеция стигна до успеха с гол на Фредрик Петерсон в средата на третата част, след като хокеистите на Беларус на два пъти уцелиха гредите на вратата на съперника.