Фенербахче падна, но завърши с най-добри показатели в Топ 16 на Евролигата - вижте двойките за 1/4 финалите

Фенербахче завърши с най-добри показатели във втората фаза на Евролигата по баскетбол за мъже, въпреки че в последния кръг от група "Е" допусна поражение от домакина Уникаха Малага с 67:71 (28:39). Това беше едва трета загуба в 14 мача за турския отбор, който на четвъртфиналите очаква защитаващия титлата си Реал Мадрид. Играе се до три победи в пет мача. В Малага силен мач за домакините напреди Джак Куули, който завърши със 17 точки 9 борби. Перо Антич и Рики Хикман вкараха по 12 точки за Фенербахче.

В друга среща от групата Дарушафака обърна гостуващия Кубан Краснодар (Русия) с 87:86, въпреки че изоставаше с 38:47 на почивката. Люк Харангоди се отличи с 15 точки и 7 борби за турците, които обаче отпаднаха от надпреварата. Крис Сингълтън и Виктор Клавер вкараха по 12 точки за руснаците, които останаха втори в групата и на четвъртфиналите ще срещнат Барселона.

Цедевита Загреб разгроми гостуващия Цървена звезда с 83:62 (52:31), но остана последен в група "Е", докато сърбите завършиха на четвъртата позиция и продължават напред. Джейкъб Палън беше лидер за успеха на хърватите с 22 точки. Владимир Щимац завърши с 18 точки и 11 борби за белградчани, които ще срещнат ЦСКА Москва в елиминациите.

Столичният руски гранд заслужи първото място в група "F" с 10 победи в 14 срещи, а в последния си мач, който беше без съществено значение, се наложи над Олимпиакос като гост с 99:96 (50:45) след 20 точки на Нандо де Коло. Гърците отпаднаха от надпреварата.

В последния четвъртфинал ще играят Лаборал Куча (Испания) и Панатинайкос (Гърция).