Фамозен гол на Тиаго награди Байерн с обрат

Щутгарт бе на крачка да поднесе изненада в германската Бундеслига, но в крайна сметка допусна късен обрат от могъщия шампион Байерн (Мюнхен) и отстъпи с 1:2 на „Мерцедес-Бенц Арена“, след като бе водил с 1:0 до 76-ата минута.

Въпреки че домакините бяха загубили 4 от последните си 5 мача в шампионата и се намираха в серия от 9 поредни поражения срещу баварците, възпитаниците на младия треньор Томас Шнайдер оказаха завидна съпротива на Мюнхенската машина.

В 29-ата минута Ведад Ибишевич откри резултата в полза на домакините и съвсем заслужено им осигури неочакван аванс – 1:0. В 76-ата влезлият като резерва Клаудио Писаро с глава успя да изравни за Байерн и да не позволи на баварците да запишат първо поражение за сезона.

В 93-ата минута отлично центриране отдясно в наказателното поле бе засечено по фамозен начин със странична ножица от Тиаго Алкантара, за да донесе изключително драматичната победа на гостите – 1:2.

4061558

Така Байерн остана единственият непобеден отбор в Бундеслигата и дори увеличи преднината си на върха в класирането спрямо втория Байер (Леверкузен). Възпитаниците на Хосеп Гуардиола вече имат 50 точки след 18 кръга и водят с 13 на „аспирините“, което не се е случвало никога в историята на Бундеслигата.

4061559

Щутгарт остава с 19 пункта и успя да се изравни по актив с Вердер на 11-тото място, като за първи път от ноември месец направи добро впечатление с играта си.

Голът на Ибишевич бе реализиран при първото добро положение преди почивката, а Тиаго Алкантара имаше шанс да изравни в 40-ата минута с далечен изстрел, но Свен Улрайх се намеси авторитетно.

4061561

Босненският нападател на Щутгарт можеше да увеличи аванса на домакините в последните секунди на първата част, когато се промъкна зад Данте на стрелкова позиция, но прати кълбото встрани от вратата.

След почивката отчаяните опити на Байерн да избегне поражението доведоха до това броят на ударите към Улрайх да стане над 20. Баварците обаче често биваха хващани на контраатака от вдъхновените домакини, като все пак логиката възтържествува и все пак шампионите стигнаха до изравнителен гол.

4061562

Писаро се измъкна от защитниците при центриране от пряк свободен удар и отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1. Резултатът изглеждаше справедлив на фона на демонстрираното на терена, но в 93-ата минута след центриране отдясно на Филип Лам Тиаго Алкантара с ефектна странична ножица донесе драматично победата на баварците – 1:2.