Атлетико (Мадрид) се измъчи за полуфинал с Реал

Отборът на Атлетико Мадрид стигна до полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Възпитаниците на Диего Симеоне стигнаха до победата с 2:1 като гости на Атлетик Билбао в среща реванш от ¼ финалите в турнира. Първият двубой бе спечелен с минималното 1:0 от мадридския тим.

Така на полуфиналите един срещу друг ще се изправят отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид в повторение на финала от миналата година, когато Атлетико се поздрави с титлата след гол в продължението.

Атлетико Мадрид имаше много трудна задача днес след като баските излязоха много мобилизирани в този мач и през цялото време натискаха и търсеха победата.

Домакините поведоха в резултата през първото полувреме и само добрите намеси на вратаря запазиха разликата от 1 гол. През второто полувреме обаче Атлетико Мадрид обърна резултата след голове на Раул Гарсия и Диего Коща пет минути преди края.

Гостите от Мадрид можеха да открият резултата още в 30-та секунда. Голмайсторът на отбора Диего Коща излезе сам срещу вратаря, но Ерерин се справи с перфектно спасяване. Този гол можеше да убие мача, но домакините удържаха.

4061565

Пропускът на Диего Коша можеше да се окаже решаващ, но той се компенсира след това

Постепенно баските натиснаха подпомагани от фанатизираните си фенове. В 33-та минута Муниаин стреля от ъгъла на наказателното поле, но Куртоа се справи. След това Рико стреля с глава в ръцете на вратар от близо.

Белгийският страж обаче нямаше какво да направи при удара на Адуриц, който засече центриране отляво на Баленциага и откри резултата за 1:0.

Феновете настръхнаха и очакваха пълен обрат. Последваха нови две брилянтни спасявания от страна на Тибо Куртоа, който първо изби удар на Ираола, а след това спаси добавка с глава на Адуриц. В края на полувремето Рико бе близо до гола, но Куртоа не позволи топката да стигне вратата.

4061570

В началото на втората част Атлетико имаше своя шанс, но Ерерин спаси удар на Диего Коща с глава. Все пак в 55-та минута равенството бе възстановено. Раул Гарсия бе точен с удар от воле, който не остави шансове на вратаря.

След това Атлетик натисна още повече, но Сусаета пропусна от удобна позиция. Отново в този момент блесна вратаря Тибо Куртоа, който пак направи двойно спасяване.

Домакините тръгнаха вабанк в предни позиции, но не постигнаха търсения гол и както се случва в тези моменти получиха гол от контраатака.

Четири минути преди края на мача Диего Коща бе на ръба на засадата, премина покрай вратаря и донесе победата на Атлетико.

Така Атлетико Мадрид и Реал Мадрид ще изиграят два полуфинални двубоя, които трябва да се състоят на 5 и 12 февруари.