Естев Рабат спечели в Малайзия

Испанецът Естев Рабат води от началото до карирания флаг за победа в Гран при на Малайзия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3.

Той започна с пол-позишън за втори път през сезона и спря хронометъра на 25:45.411 минути, за да остане трети в генералното класиране.

Съотборникът на Рабат - Пол Еспаргаро, спечели второто място с изоставане 1.563 секунди. Подиумът в Малайзия доближи по-малкия брат на Алеш Еспаргаро до титлата в Moto3, след като той вече изостава само на девет точки от лидера Скот Рединг.

Третото място в неделя пък остана за Томас Люти. Надпреварата за Гран при на Малайзия в клас Moto3 беше съкратена до 12 обиколки, след като в първата обиколка се получи тежка катастрофа.

В нея участваха цели петима пилоти, които не завършиха.