Дани Педроса спечели битката с Лоренсо на "Сепанг"

Дани Педроса спечели състезанието за Гран при на Малайзия от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP за втора поредна година.

Испанският пилот на Репсол Хонда завърши пред своя съотборник и сънародник Марк Маркес, който пък увеличи своя аванс на върха на генералното класиране.

Маркес започна от първа позиция на стартовата решетка, но беше изпреварен бързо от Педроса. Опитният пилот на Репсол Хонда караше втори до петата обиколка, когато успя да изпревари и състезателя от заводския тим на Ямаха - Хорхе Лоренсо.

Маркес се впусна в жестока битка с претендента за титлата Лоренсо и успя да го изпревари 11 обиколки преди края на състезанието, завършвайки на 2.757 секунди от първото място.

Маркес, новак в Кралския клас, води в класирането при пилотите с 43 точки пред Лоренсо и с 53 пред Педроса. До края на сезона остават три кръга.