Дженоа и Фиорентина громят като гости

Дженоа се изкачи до третото място в Серия А, след като Матри и компания стигнаха до убедителен успех като гост на Чезена в мач от 13-ия кръг на шампионата на Ботуша.

Още до 7-ата минута двубоят беше решен, след като Алесандро Матри (4) и Лука Антонели (7) дадоха 2 гола аванс на гостите. Бившият нападател на Ювентус изпусна и дузпа през първата част, а автогол на Волта в 43' реши всичко в срещата.

През втората част домакините също изпуснаха дузпа, а тежката загуба остави Чезена на 19-о място в класирането. Дженоа е с 23 точки и вече е на 3-о място в подреждането.

Фиорентина също продължава успешните си игри, като тази вечер възпитаниците на Виченцо Монтела разковаха Каляри като гост с 4:0.

"Виолетовите" поведоха в 17' с гол на Матиас Фернандес, а през втората част той отбеляза и за 2:0. Останалите голове отбелязаха Гомес и Куадрадо, а победата прати Фиорентина на 8-о място с 19 точки.

Ивайло Чочев остана неизползвана резерва по време на победата на неговия Палермо с 2:1 над Парма, а Емполи и Аталанта направиха скучно реми 0:0.