Милан с първа победа от шест мача

Милан прекрати негативната си серия от цели пет мача без победа в Серия А (четири равенства и едно поражение), след като се развихри през второто полувреме срещу Удинезе и спечели домакинството с 2:0.

В среща от 13-ия кръг на Серия А „росонерите“ заслужено се поздравиха с успеха, като реално откриха резултата още през първото полувреме, когато изстрел на Адел Рами прати топката зад голлинията. Вратарят на Удинезе Орестис Карнезис изби кълбото след като то вече бе минало с пълния си обем линията, но съдиите се подлъгаха и не признаха чистия гол на Милан.

В 65-ата минута донякъде съдията Паоло Валери компенсира за грешката и отсъди дузпа в полза на домакините, гарнирана с директен червен картон. Кейсуке Хонда овладя на гърди топката на около осем метра от вратата и се насочи с лице към рамката, след което бе повален на тревата от Маурицио Домици. Реферът изгони директно левия бек на Удинезе и посочи бялата точка, като Жереми Менес бе безкомпромисен в изпълнението – 1:0.

4126483Това съвсем не бе последният напрегнат момент в двубоя, защото в 71-ата минута Микаел Есиен също получи червен картон, този път за второ официално предупреждение при закъснял шпагат.

В 75-ата минута Менес с отличен пробив по лявото крило си осигури шанс да нахлуе в наказателното поле, след което французинът рязко смени посоката, нагласи топката на десния си крак и простреля Карнезис за решителен втори гол – 2:0.

Удинезе, също като Милан, нямаше победа в пет последователни мача, но бе загубил цели три от тях, освен това „зебрите“ на Андреа Страмачони имаха само един успех в последните си девет мача от всички турнири преди да дойдат на „Сан Сиро“.

Силният старт на сезона бе позволил на възпитаниците на Страмачони да се вредят в топ 3 в един момент, но сега вече фриуланите са на далеч по-незавидната девета позиция с актив от 18 точки. Фиорентина изпревари тима от Удине, след като по същото време днес разпиля Каляри с 4:0 и вече има 19 пункта.

Милан пък се извиси отново до местата, даващи право за участие в евротурнирите (макар и с условности), като вече е на шесто място с 21 точки. Толкова е активът и на Сампдория, но отборът на Синиша Михайлович едва в понеделник ще изиграе мача си от 13-ия кръг като домакин на Наполи, който пък е четвърти с 22 пункта.

Милан остава на две точки от заветната трета позиция, окупирана към момента от Дженоа след убедителния успех на „грифоните“ с 3:0 като гости на Чезена.