Дунав с трудна победа над Хасково

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 победи трудно Хасково 2012 със 76:70 (20:24, 18:15, 19:21 и 19:10) точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Виолина Кочева, Цветомира Шаренкапова, Шанте Еванс и Тия Люис.

Отборът на Хасково започна в състав Жени Димитрова, Калина Аксентиева, Биджони Рийвс, Кеня МакБий и Линдзи Хорбатък.

Гостите водеха в резултата през по-голямата част от мача, като обратът дойде две минути след началото на четвъртата част, когато Шанте Еванс бе точна на два пъти. Така дунавки поведоха с две точки - 66:64.

Последваха няколко минути, през които двата отбора не можаха да си отбележат кош, като по-малко от три минути преди края Жаклин Златанова вкара три точки за русенския тим и направи резултата 69:64. До края дунавки успяха да запазят преднината и да победят със 76:70.

За отбора на Дунав 8806 с 27 точки се записа Шанте Еванс, а Жаклин Златанова отбеляза 19. От Хасково най-резултатна беше Биджони Рийвс с 19 точки, а Кеня МакБий вкара 18 точки.