Дортмунд с историческа голова серия (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) не спира да впечатлява с реализаторска мощ в началото на новия сезон в германската Бундеслига. Възпитаниците на Томас Тухел спечелиха с 4:2 визитата си на Хановер във вълнуващ двубой от 4-ия кръг на първенството, в който домакините първо откриха резултата, а след това успяха да изравнят в началото на второто полувреме.

Андреасен бе изведен зад защитата на Дортмунд в 18-ата минута и подаде за непокрития Зобиех, който фронтално срещу вратата прониза мрежата на Бурки – 1:0. Хофман бе спънат в наказателното поле на домакините в 35-ата минута и Пиер-Емерик Обамеянг превърна дузпата в гол за 1:1.

В 44-ата минута пък Гинтер центрира в пеналтерията отдясно и Хенрих Мъхитарян засече кълбото по прекрасен начин от около 13 метра, за да реализира ефектен гол за пълен обрат – 1:2.

Грешка на двойката централни бранители на Дортмунд в 53-ата минута позволи на Зобиех да играе с топката и от чиста позиция да възстанови равенството на 2:2. В 67-ата минута Шинджи Кагава намери резервата Аднан Янузай на десния фланг, а той центрира успоредно на голлинията, където Фелипе изпревари Обамеянг и засече топката несъзнателно в собствената си мрежата – 2:3.

Крайното 2:4 бе фиксирано от Обамеянг, който отново от дузпа се разписа и узакони четвъртия пореден успех на Дортмунд. Головата разлика на тима е впечатляваща – 15:3, като за едва втори път в историята и за първи от 1965 година Дортмунд бележи поне по три гола в пет поредни мача от Бундеслигата.

Дортмунд е лидер с 12 точки, колкото има и Байерн (Мюнхен), който в самия край осъществи обрат от 0:1 до 2:1 като домакин на Аугсбург. Хановер остава с 1 точка на 16-то място. Обамеянг за седми път в първенството се разписа два пъти в един мач и вече има пет попадения от началото на сезона – по този показател той изостава в класирането на голмайсторите само от Томас Мюлер (6).

All Goals and Highlights HD | Hannover 2-4...by zidanekrisz