Дузпа в края донесе 4-та победа на Байерн (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) бе на път да се прости с перфектния си старт на новия сезон, но благодарение на обрат в последния четвърт час, стигна до успех с 2:1 над гостуващия Аугсбург в среща от 4-ия кръг на първенството на Бундеслигата.

Гостите поведоха изненадващо на „Алианц Арена“ в 43-ата минута, когато бранителите на баварците не се ориентираха по най-добрия начин в собственото си наказателно поле и позволиха на двама съперници да ги накажат. Топката стигна до Есвайн, който с мощен изстрел от около 11 метра не остави никакви шансове на Мануел Нойер – 0:1.

Феновете на Байерн започваха да се притесняват за крайния резултат в срещата, когато в 77-ата минута Роберт Левандовски направи фамозен пробив при контраатака през центъра и след като елиминира трима противници, подаде вляво. Последва нов моментален пас към полския нападател и той засече топката в мрежата на Аугсбург за 1:1.

В 90-ата минута Томас Мюлер от дузпа осъществи пълен обрат и осигури четвърти пореден успех на Байерн, като регистрира и шестия си гол от началото на сезона. Германският национал е лидер в голмайсторската листа на Бундеслигата до момента, а и с екипа на националния отбор се разписа два пъти при успеха с 3:2 над Шотландия в паузата на първенствата.

Байерн остава с пълен актив от 12 точки след първите четири кръга и дели първото място с Борусия (Дортмунд), който по същото време спечели с 4:2 визитата си на Хановер. Аугсбург с 1 точка е временно на 15-то място – точно над чертата на изпадащите.

Bayern Munich Vs Augsburg 2-1 Highlights 12-09...by letshavefun-channel