Дори Иванович не стигна на Челси (ВИДЕО)

Отборите на Челси и Бърнли не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж" в среща от 26-я кръг на английската Висша лига.Бранислав Иванович в 14-тата минута откри резултата, а в 80-тата Бен Мий изравни.

Въпреки разочароващия резултат Челси остава на първата позиция с актив от 60 точки, но по-късно днес Манчестър Сити може да се доближи на пет от лондончани, при положение, че победи Нюкасъл на "Етихад Стейдиъм".

Със спечелената точка Бърнли се изкачи с една позиция, но все още е в зоната на изпадащите, като заема 18-тата позиция с 22 пункта актив.

Жозе Моуриньо започна срещата с Куртоа, Иванович, Зума, Тери, Луис, Матич, Фабрегас, Куадрадо, Оскар, Азар, Коста.

Колегата му Шон Дайч заложи на Хийтън, Трипиър, Шакел, Кейн, Мий, Бойд, Джоунс, Арфийлд, Кайтли, Барнс и Ингс.

Преди Мартин Аткинсън да даде първия съдийски сигнал, камерите по „Стамфорд Бридж” показаха много плакати, на които пишеше „Не на расизма”. Феновете на „сините” показаха, че по никакъв начин няма да приемат обидите на расова основа да развалят имиджа на отбора.

Срещата започна с изненадващ натиск на Бърнли, като в началните минути Тибо Куртоа трябваше да отразява да изстрел по посока на вратата си, отправени от Дани Ингс и Киърън Тримър.

Обратно на показаното през първите 15 минути, Челси поведе в 14-тата, след като Бранислав Иванович засече подаване на Еден Азар и реализира четвъртия си гол в последните си шест мача за „сините”

До края на полувремето двата тима предложиха доста качествен футбол, като отправиха общо 9 точни удара към двете врати, но до втори гол не се стигна и двата тима се прибраха на почивката при резултат 1:0 за Челси.

Отборът на Бърнли започна втората част по-силно от противника си и за Куртоа отново имаше доста работа. Ашли Барнс отправи хубав шут шест минути след подновяването на играта, но белгийският вратар внимаваше и не допусна изравняване. Последваха няколко атаки на Челси, но опитите за извеждащи пасове на Оскар и Сеск Фабрегас се оказаха неуспешни.

4133810

В 70-тата минута Барнс получи директен червен картон, след като фаулира много грубо Неманя Матич. Интересно бе, че при нарушението играчът на Челси вдигна крака си в опит да ритне омишлено Барнс и реферът трябваше да изгони и двамата футболисти, но сякаш не забеляза действието на играчът на „сините”.

Въпреки, че останаха с човек по-малко, възпитаниците на Пол Дайч не спряха да атакуват „синята” врата и 10 минути преди края на срещата успяха да разпечатат добре пазената врата на Куртоа. Бен Мий бе най-съобразителен в наказателното поле, след добро центриране от корнер и с глава изравни за 1:1.

До края на срещата Челси опита да потърси победния гол, като Моуриньо пусна и Дидие Дрогба в края, но и опитът на кот д'ивоареца не помогна и "сините" загубиха важни две точки в борбата за титлата.