Куриозно: Вратар се разписа в Бундеслигата (ВИДЕО)

Крайно любопитен куриоз имаха шанса да проследят феновете на Бундеслигата, след като днес вратарят на Аугсбург Марвин Хитц донесе точка на своя тим при домакинството на Байер Леверкузен.

Срещата завърши при равенство 2:2, след като във финалните минути Хитц се включи в атака при изпълнение на корнер и отбеляза в мрежата на "аспирините", носейки точката на своя тим.

Иначе Йосип Дръмич откри за Леверкузен още в 8', но Кауиби възстанови равенството малко след почивката.

Последните десетина минути на срещата пък се оказаха инфарктни.

Първо в 84' Щефан Райнартц отбеляза за 1:2 в полза на гостите, като Леверкузен вече докосваше крайния успех в срещата.

Стигна се обаче до даденото от съдията продължение на срещата, когато вратарят на Аугсбург Марвин Хитц възстанови равенството. Вратарят се оказа на точното място в точното време и с десния крак прати топката зад гърба на колегата си Бернд Лено, подлудявайки трибуните за крайното 2:2.

Така Аугсбург запази петата си позиция в Бундеслигата, докато Леверкузен вече насочва поглед към битката с Атлетико Мадрид от 1/8-финалите на Шампионската лига.