Добро представяне на българите в Европа

Отборът на Сибиу, където играе Александър Груев, допусна загуба в осмия кръг на първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Сибиу отстъпи при гостуването си на Тимишоара с 66:85 (14:22, 13:27, 11:16, 28:20) точки.

Груев игра 26 минути като титуляр и завърши с 4 точки, 1 борба и 2 асистенции. Сибиу е на 11-то място във временното класиране с 3 победи и 5 загуби. Крум Дойчинов изигра добър мач за своя ОФИ Крит, който победи Лаврио със 71:68 точки в мач от втората лига на Гърция.

За ОФИ това бе първи успех от общо седем мача от началото на сезона. Отборът е на предпоследното 13-то място в класирането. Дойчинов записа 12 точки, 10 борби и 3 асистенции за 32 минути като титуляр.

В женското първенство на Франция Екатерина Димитрова игра 25 минути при загубата на Шарлевил с 54:67 (13:17, 13:15, 20:19, 8:16) точки от Тулуза в мач от деветия кръг. Българката се отличи с 5 точки, 1 борба и 1 "открадната топка".

Шарлевил е на девето място в класирането с 3 победи и 6 загуби. Отборът на Херника, с Евелина Гунева в състава си, допусна загуба в петия кръг на испанската втора дивизия. Херника претърпя поражение като гост от Сегле с 56:62 точки и е на 11-то място в класирането на група "В" с една победа и четири загуби.

Гунева игра 32 минути и завърши с 13 точки, 10 борби и 2 асистенции, информира БТА. В италианската втора дивизия Маргера победи Биасоно с 52:35 в среща от осмия кръг. За победителите Анна Римпова игра 20 минути и записа 8 точки, 5 борби и 1 асистенция.