Динамо (Киев) също продължава напред

Украинският колос Динамо Киев завърши на второ място в група G на Лига Европа, което и прави киевчани възможен опонент на Лудогорец на 1/16-финалите.

Динамо се изправи срещу австрийския Рапид Виена в директен спор за следващата фаза, като украинците спечелиха битката и подчиниха съперника си с 3:1.

Така Динамо завършва на второ място с 10 точки, докато Рапид остава трети с 6. Лидер в групата с 14 точки е белгийският Генк, който междувременно спечели с 1:0 гостуването си на Тюн.

Американецът Терис Бойд откри за Рапид още в 6', но до почивката Динамо осъществи пълен обрат. Ленс изравни в 22', а Хусиев вкара за 2:1 малко след това.

Крайното 3:1 оформи португалецът Мигел Велосо, който се разписа двадесет минути преди края.