Цяла Бразилия се удави в сълзи! Врагът Аржентина прониза домакините на баскет след 2 продължения

Баскетболистите на Аржентина изковаха един от най-сладките успехи в историята си, след като взеха дртаматично южноамериканското дерби с Бразилия със 111:107. Двубоят бе уникален и завърши след 2 продължения.

Двата състава изиграха прекрасен мач, изпълнен с обрати, страхотни изпълния, пропуски и здрава битка. С успеха Гаучосите подобриха баланса си до 3-1 и са сигурни участници на 1/4финалите, докато домакините на Олимпиадата са едва с 1-3 и са застрашени от отпадане.

Аржентинците изиграха много силна първа четвърт, след която поведоха с 28:19, но бразилците отговориха във втората с 33:16 и преобърнаха нещата. Разликата стигна 10 точки в полза на селесао в третата част, но преди последната бе само 5.

В нея бразилците останаха напред и водеха с 83:75 по-малко от 3 минути преди края. Факундо Кампацо обаче вкара 7 поредни точки и резултатът стана 83:82 22 секунди преди края.

Марселиньо Уертас реализира на два пъти от линията за домакините, след което Джинобили пропусна, но Кампацо взе борбата в нападение, комбинира с Носиони, който изравни с тройка, при която топката се удари няколко пъти в ринга, преди да премине през него.

Домакините не успяха да отбележат и така се стигна до продължение, в което обаче те дръпнаха с 94:88 в средата на периода. Кампацо обаче отново вкара, а след тови и Носиони реализира тройка. Маркиньос пропусна веднъж от линията и при следващата атака Кампацо изравни след пробив. Нето и Джонобили пропуснаха да донесат победата и се наложи второ продължение.

В него Кампацо вкара 2 поредни тройки, а след това Гарино направи добавка и за минута и половина аржентинците се оказаха напред със 103:95. Леандро Барбоса обаче излезе на сцената и поведе своите, като разликата падна до 106:105 в последната минута.

Алекс Гарсия дори пропусна да изведе Бразилия напред 47 секунди преди края, след което Кампацо вкара 3 от 4 наказателни удара. При 109:107 Карлос Делфино пропусна на два пъти от линията 3 секунди преди края, но Ману Джинобили взе борбата и не сгреши, за да гарантира успеха.

Андрес Носиони вкара 37 точки за победителите, но голямата фигура бе високият 181 см. Факундо Кампацо, което се отчете с 33, 11 асистенции, 4 борби и 4 откраднати топки. За домакините Нене блесна с 24 точки.