ЦСКА извъртя престижно реми срещу Динамо К

ЦСКА и Динамо (Киев) не се победиха в контролна среща, играна в Испания. „Армейците“ и украинския гранд не стигнаха до попадение, завършвайки при 0:0 в контрола. За „червените“ по различни причини участие не взеха Александър Барт, Александър Георгиев и Слави Петров.

Срещата започна с натиск на украинците, които можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Хармаш стреля от близко, но Черниаускас спаси. В 11-ата минута Тиаго нанесе удар от границата на наказателното поле, но до лявата греда. Секунди след това Черниаускас опита да излъже нападател на Динамо пред наказателното поле, но топката му бе отнета, след което извърши извърши нарушение. След изпълнението на отсъденото нарушение, Дениз Гонзалез вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

В началото на втората част Китанов изпусна топката след центиране, футболист на Динамо стреля от непосредствена близост, но стражът поправи грешката си, спасявайки сигурен гол. Малко следкато измина час игра, Тиаго бе изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно. Кадар пък засече центриране от корнер, но Китанов изби. В последните секунди Смирний стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина до лявата греда. В ответната атака, която бе и последна за мача, ЦСКА можеше да стигне до победата. Жан Бланко с глава изпревари украинския вратар, но топката премина встрани от опразнената врата.