ЦСКА 1948 гази яко с военните екипи

снимка: cska 1948

ЦСКА 1948 започна с ударното 7:0 контролите през 2018 година. „Червените“ се разправиха леко със Сокол Марково, петият в Трета Югоизточна лига. Треньорът Валентин Илиев пусна два състава и всички налични футболисти, включително юношите Виктор Зоров и Венцислав Маламов. Вторият увенча дебюта си с гол след почивката.

Иначе армейците започнаха в убийствено темпо и поведоха бързо. Още в 4-ата минута Калоян Стефанов използва отличен пас на Хаджиниколов и вкара с марков удар отдясно за 1:0. Последва греда на Цаковски и още един пропуск на Калата. В 11-ата минута Гущеров изработи дузпа и сам я вкара за 2:0. В 29-ата минута ЦСКА стигна до нова очевидна дузпа за фаул на вратаря срещу Хаджи. Този път зад топката застана Томислав Павлов, който покачи на 3:0.

След почивката Валентин Илиев пусна нов отбор, цял мач записа само десният бек Кристиян Михайлов. 17-годишният Маламов се разписа в 73-ата минута, когато центрира остро към вратата на Сокол, двама играчи се разминаха с топката и тя се оплете в мрежата – 4:0 за „червените“. Дойде редът на Йоан Маринов, който мушна два бързи гола (80 и 85) след страхотни пробиви и пасове на Мартин Таушанов. Друго ново попълнение Петтко Петков заби седмия гол. Таранът се пребори със защитник, финтира хубаво и би покрай вратаря на гостите за 7:0.

Мачът се играе на отлично почистения терен в Требич. „Доволен съм от състоянието на отбора в този тежък етап на подготовка. Новите попълнения се адаптират добре“, сподели треньорът Валентин Илиев пред клубния сайт. Колегата му Манол Георгиев похвали класата на ЦСКА и благодари за отличното посрещане.

Съставът на ЦСКА : Е. Михайлов, Кр. Михайлов, Зюмбулев, Г. Петров, Атанасов, М. Иванов, Хаджиниколов, Гущеров, Павлов, Цаковски, Стефанов (Пангев, Митов, Стоичков, Кикарин, Васев, Спасов, Маринов, Зоров, П. Петков, Таушанов, Др. Петков, Маламов).

Стана ясно, че ЦСКА 1948 приема коравия тим на Банско в сряда (31 януари ) от 14,00 ч. отново на стадиона в столичния кв. Требич. Цената на билета отново е 5 лева. Каним всички ученици, които са в грипна ваканция, да присъстват на контролата. Входът за тях (както и за пенсионери) е безплатен. Гостите направиха солидна селекция и се стягат да атакуват професионалния футбол през новия сезон. Това гарантира здрав футбол. Новите момчета на ЦСКА вече показаха, че конкуренцията става жестока. Срещата си заслужава да бъде видяна, още повече синоптиците обещават перфектно за сезона време.