"Червените" лидер в елита след мъка срещу Бистрица (ВИДЕО)

ЦСКА-София победи Витоша (Бистрица) с 2:0 и оглави класирането в Първа лига с 44 точки в актива си. Двубоят от XIX кръг на първенството се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Армейците владееха събитията на терена от първата до последната минута на срещата и пропуснаха страхотни възможности пред вратата на домакините преди да успеят да открият резултата в 42-та минута, когато Раул Лое вкара дебютния си гол с екипа на ЦСКА. Станислав Манолев центрира отдясно и намери Десподов, който нацели напречната греда след удар с глава, но топката стигна до Лое, който вкара за 1:0 с глава.

И през второто полувреме възпитаниците на Стамен Белчев не спираха да атакуват и всячески се опитваха да отбележат втори гол, но не успяваха да пробият бетона на Витоша. В 88-та минута Кирил Десподов направи пробив през центъра на терена и матира вратаря на домакините с хубав изстрел за 2:0.

В следващия, последен кръг от Първа лига през есенния полусезон, ЦСКА приема Берое пред празни трибуни на "Българска армия". Двубоят е на 10 декември (неделя) от 17:00 часа. Витоша пък гостува на хита в елита този сезон - Верея (Стара Загора).