Челси разплака Спортинг и го изхвърли от Шампионска лига

Челси завърши със стил груповата фаза на Шампионска лига и зарадва феновете си на „Стамфорд Бридж“ с комфортна победа 3:1 над гостуващия Спортинг (Лисабон), за да приключи по най-добрия начин участието си в турнира за тази календарна година.

„Сините“ от Лондон с 14 точки са убедителни лидери в класирането на Група G и отдавна си бяха узаконили място на осминафиналите в Шампионска лига. Освен това, те демонстрираха и феърплей, защото мачът реално имаше значение единствено за лисабонските 'лъвове', които се бореха с Шалке за второто място в крайното подреждане.

Шалке в крайна сметка спечели дуела с португалския колос, след като спечели с 1:0 визитата си на Марибор в Словения, благодарение на гола на Максимилиан Майер в 62-ата минута. Така „кралскосините“ от Гелзенкирхен събраха 8 точки и изпревариха Спортинг в борбата за второто място, докато Марибор остана последен с 3 пункта.

4127668

В 8-ата минута Фелипе Луис демонстрира добра техника по лявото крило и в наказателното поле, като бе повален на тревата от Рикардо Есгайо и реферът логично отсъди дузпа в полза на домакините. Зад бялата точка застана Франсеск Фабрегас и с хладнокръвно изпълнение даде ранен аванс в полза на Челси – 1:0.

Андре Шюрле реализира по великолепен начин второто попадение за „сините“, след като получи топката пред наказателното поле и успя да си проправи място за стрелба между бранителите на Спортинг. Шутът по земя на германеца бе толкова прецизен, че вратарят Руй Патрисио не можа да отклони топката, въпреки че я докосна с върха на пръстите.

4127670

Спортинг изглеждаше сякаш са върнали интригата в самото начало на второто полувреме, когато Силва с безпощаден удар от около 12-13 метра не остави никакви шансове на Петър Чех. Топката стигна до португалеца след неуспешен опит за изчистване при центриране от дясното крило на Карийо.

В 57-ата минута обаче – само шест след попадението на Спортинг – Челси възобнови преднината си от два гола, макар и след груба грешка в противниковата защита. След центриране в наказателното поле на гостите Оби Микел бе оставен напълно непокрит на далечната греда пред голлинията и без абсолютно никакви проблеми промуши топката в опразнената мрежа за 3:1.