Ботев размаза Локо с класика и спечели битката за Пловдив пред празни трибуни (ВИДЕО)

снимка: SPORTA.BG

Ботев (Пловдив) унижи градския съперник Локомотив (Пловдив) с 3:0 на "Коматево" в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Макар и без помощта на своите верни фенове по трибуните заради санкция, "канарчетата" се справиха с изпадналите в криза "смърфове" и им нанесоха трето поредно поражение. За домакините дебютните си попадения отбелязаха Густаво Афонсо и Дуде Ндонгала, а между техните голове Тодор Неделев се разписа от дузпа. Специален представител на SPORTA.BG проследи лютото дерби НА ЖИВО с картина и видео - вижте всичко по-интересно ТУК.

От трибуните гледаше националният селекционер Петър Хубчев, както и неговите помощници Армен Арбанцумян и Левон Апкарян, видя нашият специален репортер на "Коматево". Треньорите станаха свидетели на сърцата игра на "жълто-черните" и никак не убедително представяне от страна на гостите.

Първата опасна ситуация бе за "смърфовете". В 8-ата минута Симеон Райков получи топката и стреля от около 25 метра с левия крак. Кълбото изненада Чворович, но премина на сантиметри от страничния стълб. "Канарчетата" обаче отговориха подобаващо. В 13-ата минута те имаха своя звезден миг и поведоха с 1:0 с гол на Густаво Афонсо. Той получи топката от Неделев в коридор, мина покрай Пиргов и стреля между двама бранители на гол линията, за да отбележи дебютното си попадение с екипа на Ботев.

В 18-ата минута Локо можеше да възвърне паритета след хубаво центриране от корнер на Райков. Пауло Серджо игра с глава, а Чворович се намеси неумело. Така топката бе на път да влети в мрежата му, но спасителят се оказа Йордан Минев, който изчисти от самата гол линия. Ботев отговори с опасен пряк свободен удар на Неделев, но Илко Пиргов се намеси авторитетно.

В 25-ата минута "жълто-черните" можеха да удвоят резултата. Неделев изведе Балтанов сам срещу стража на гостите след гениален пас, но той стреля в тялото на Пиргов. При добавката Афонсо опита да вкара с глава, но вратарят се намеси.

През втората част събитията не бяха толкова интересни, колкото през първото полувреме. Още в 50-ата минута Ботев получи възможност да изпълни дузпа след игра с ръка на Марков в пеналта. Тодор Неделев бе безапелационен от бялата точка и покачи аванса на домакините. В 72-ата Стивън Петков можеше да сложи точка на спора, но пропусна сам срещу Пиргов. Така или иначе, невероятната игра на "канарчетата" бе възнаградена с трето попадение. В 79-ата минута Дуде Ндонгала вкара с коварен удар от границата на наказателното поле и предизвика "жълто-черна" лавина около себе си.

Три минути преди това пък капитанът на Локо Ванчо Траянов бе изгонен, след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Цветомир Панов. Така той остави още по-горчив вкус в устата на "смърфовете".

След победата Ботев измести кръвния враг от 7-ата позиция. "Канарчетата" имат 11 точки, колкото са пунктовете и в актива на Локо. "Жълто-черните" обаче са с мач по-малко от вечния враг, който заема 8-о място.