Бостън продължи наказателната си акция в НХЛ

Водачът в Източната конференция Бостън спечели с 4:2 гостуването си на Финикс в мач от редовния сезон на НХЛ и записа 12-а поредна победа.

"Мечоците" нямат поражение от 1 март насам, а преди ден станаха първият отбор в НХЛ през сезона, който си осигури място в плейофите за Купа "Стенли". Освен това Бостън е на две победи от клубни си рекорд от 14 поредни успеха, който датира от сезон 1929/30.

Бостън стигна до успеха срещу Финикс с три попадения в третата част. Жаром Игинла бе точен на два пъти и вече има 28 гола този сезон, а по един път се разписаха Партис Бержерон и Шон Торнтън. За Финикс голмайстори станаха Оливер Екман-Ларсон и Шейн Доун.

Отборът на Филаделфия се наложи над Сейнт Луис с 4:1 и записа пета поредна победа. Въпреки загубата Сейнт Луис стана първият отбор от Западната конференция, който се класира за плейофите, посочва БТА. Скот Хартнел и Брейдън Шен се разписаха за Филаделфия през втората третина, а останалите голове отбелязаха Якуб Ворачек и Уейн Симъндс.

Джеймс Нийл се разписа при числено превъзходство 1:27 минута на продължението и донесе победата на Питсбърг над Тампа Бей с 4:3. Евгени Малкин се разписа два пъти и направи две асистенции, а Сидни Кросби добави гол и две асистенции за "пингвините". Стивън Стамкос, Валтери Филпула и Ондржей Палат бяха точни за Тампа Бей.

Детройт победи Минесота с 3:2 като гост с победно попадение на Густав Никвист в третата част. Вратарят Джими Хауърд пък отрази 28 шайби. Брендън Смит и Дейвис Легуънд също бяха точни за Детройт.

Далас се наложи с 3:1 над Отава след голове в третия период на Тревор Дейли и Джейми Бен.

Вратарят Хенрик Лундквист направи 21 спасявания за 50-ия си мач без допуснат гол за Ню Йорк Рейнджърс при победата с 2:0 над Ню Джърси.

В останалите срещи от НХЛ тази нощ Монреал се наложи над Торонто с 4:3, Каролина победи Уинипег с 3:2, а Калгари разгроми Едмънтън с 8:1.