Бостън се класира за плейофите в НХЛ

Водачът в Източната конференция Бостън се наложи с 2:0 над домакина Короладо и стана стана първият отбор в НХЛ през сезона, който си осигури място в плейофите за Купа "Стенли".

Гостите записаха 11-и пореден успех и със 101 точки се изравниха по точки с лидера в лигата Сейнт Луис. Вратарят Чад Джонсън отрази всичките 31 удара, а Партис Бержерон и Карл Сьодерберг се разписаха след асистенции на Дъги Хамилтън. Бостън няма поражение от 1 март насам, припомня БТА.

Шампионът Чикаго надделя над гостуващия Каролина с 3:2, въпреки отсъствието заради контузии на няколко основни играчи, сред които и Патрик Кейн.

Джонатан Тейвс донесе успеха на тима с гол при числено намален състав в 3:29 минута на третата част. Преди това се разписаха Патрик Шарп и Крис Верстеег. За гостите с два гола се отличи Александър Сьомин.

Шей Уебър вкара два гола, а Мат Кълън добави попадение и три асистенции при победата на Нешвил с 6:5 над домакина Калгари. Майк Камалери се отличи с два гола и асистенция за канадците, но това не беше достатъчно.

Ню Йорк Рейнджърс постигна важен успех с 3:1 над домакина Кълъмбъс в борбата за класиране на плейофите. Дерек Степан, Дерик Брасар и Карл Хагелин вкараха за гостите в третия период, а вратарят Хенрик Лундквист се отличи с 25 спасявания. Ник Фолиано изведе домакините напред в 72-ата секунда на последната третина, но Кълъмбъс допусна обрат.