Борбен Лудогорец заслужаваше повече на "Сан Сиро", но европоходът приключи

Лудогорец изигра страхотен двубой на „Сан Сиро“ в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа срещу Милан, но това не бе достатъчно. Родният шампион загуби и втората среща от битката с „росонерите“, този път с минималното 0:1. „Орлите“ не успяха да изчистят петното от тежкото поражение с 0:3 в Разград преди седмица, а се стремяха към престижен резултат в Милано. Тимът на Димитър Димитров обаче приключва своя европоход с високо вдигната глава.

Единственото попадение в мача отбеляза Фабио Борини в 21-ата минута, като това бе достатъчно за възпитаниците на Дженаро Гатузо, които след това доиграха мача, давайки контрола на гостите от Разград. Те не бяха подкрепяни от кой знае колко от своите фенове, като „Сан Сиро“ бе почти опразнен. Малко над 10 000 тифози на „росонерите“ драха гърла за своя любим клуб, а привържениците на „орлите“ бяха около 1000.

Наставникът на „росонерите“ Дженаро Гатузо остави свои основни играчи извън титулярния състав, предвид убедителния резултат в първия мач. Той направи 7 промени, като Леонардо Бонучи, Лукас Билия, Джакомо Бонавентура и Джанлуиджи Донарума не стартираха на „Сан Сиро“. На вратата на Милан пък бе братът на Джиджо – Антонио Донарума.

От своя страна, Херо също направи доста промени в сравнение с мача в Разград. Георги Терзиев замени Игор Пластун в центъра на отбраната, а Натанаел се завърна на левия фланг в защита. Под рамката на вратата застана Хорхе Броун, заменяйки Ренан дос Сантос. На върха на атаката пък започна новото попълнение Якуб Швиерчок, а Клаудиу Кешеру остана извън групата на родния шампион.

Родният шампион показа истински хъс да постигне престижен резултат насред Милано. Тимът на Херо игра на висока преса, взимаше много от единоборствата и опита комбинативни и бързи нападения в типичен свой стил. Освен това гостите държаха кълбото в свое владение почти през цялото второ полувреме и създаваха повече опасни ситуации от противниците си. Това обаче се оказа недостатъчно, тъй като Милан отбеляза при една от малкото грешки в отбраната на „орлите“.

Лудогорец започна ударно двубоя, след като още във 2-ата минута организира постепенна комбинативна атака. Действията се развиха отляво, където Натанаел пусна пас към Швиерчок, нападателят бе с гръб към вратата и пусна назад към Марселиньо, а плеймейкърът завърши с удар, който мина над вратата на Донарума. След 4 минути пък Терзиев надскочи отбраната на домакините при корнер, но ударът му бе блокиран.

В 12-ата минута Андре Силва изтормози отбраната на гостите, като се измъкна от опеката на своя пазач и стреля мощно по земя от дъгата на наказателното поле. Хорхе Броун обаче показа добър рефлекс и отрази първия точен удар в срещата.

В 21-ата минута обаче Лудогорец се пропука и допусна попадение във вратата си. Вандерсон сбърка топка в центъра на терена, а Кеси я отне и я пусна към Кутроне по левия фланг. Там Сисиньо изостана и изпусна младия италианец, който центрира прострелно в пеналта. На далечната греда пък Натанаел позволи на Фабио Борини да се освободи и да прониже вратата на Броун от няколко метра за 1:0.

Шест минути по-късно „орлите“ отговориха и показаха защо винаги са голяма опасност за противниковата отбрана. Сисиньо настигна почти невъзможна топка до аут линията и центрира перфектно, а Марселиньо нахлу в пеналта и стреля от воле. Макар топката да мина встрани от вратата на Милан, гостите демонстрираха желание да променят статуквото.

В 36-ата минута Лудогорец получи още една чиста възможност, но отново пропусна да отбележи. Анисе отне топката току пред наказателното поле на домакините чрез висока преса, а Вандерсон взе топката и веднага стреля с левия крак. Ударът на бразилеца обаче бе прекалено слаб и Донарума улови. След минута топката пак бе у Вандерсон, но пасът му в пеналта към Марселиньо бе прекалено слаб и Романьоли изчисти с шпагат.

В 44-ата минута Лудогорец и поигра с огъня и бе на път да пострада. Кеси центрира меко в наказателното поле, а Хорхе Броун увисна, което доведе до удар на празна врата на Андре Силва. Ъгълът обаче бе малък, а и Терзиев скочи и изби с глава топката в корнер.

В 53-ата минута Кутроне пропусна от чиста позиция да накаже Лудогорец за 2:0. Борини се измъкна и стреля с левия крак, но ударът бе толкова неточен, че се оказа като извеждащ пас за Кутроне. Италианецът обаче не очакваше такъв развой на събитията и пропусна да засече топката.

Четири минути по-късно се откри най-чистото положение за Лудогорец. Сисиньо навърза няколко човека отдясно и центрира в пеналта, където Якуб Швиерчок стреля от воле. Антонио Донарума обаче отново се намеси и предотврати поредната опасност пред своята врата. В 63-ата пък Натанаел развинти отбраната на „росонерите“ след двойно подаване с Вандерсон. Бразилецът нахлу в наказателното поле и стреля, но топката премина опасно близо покрай страничния стълб на Донарума.

В 82-ата минута Лудогорец можеше да стигне за пореден път до така мечтаното попадение. При една контраатака Лукоки спря топката на гърди на метри от вратата на Антонио Донарума, а Швиерчок взе топката и стреля, но ударът му бе блокиран от бранител на Милан току пред погледа на стража. Пет минути по-късно Натанаел имаше шанс да отбележи от пряк свободен удар от близка дистанция. Ударът му обаче не бе никак добър и премина високо в трибуните зад вратата на Милан.

Това се оказа и краят на срещата, която бе спечелена пестеливо от Милан. "Орлите" на Херо направиха всичко по силите си, за да зарадват своите тифози с престижен резултат в Италия, но силите им стигнаха само за красива и борбена игра.