Арсенал си поигра с огъня, но излезе сух към 1/8-финалите (резултати)

снимка: twitter.com

Арсенал бе на път да допусне истинска изненада в домакинството си на шведския Йостерсунд в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. В първата среща лондончани надиграха съперника си с класическото 3:0 и на практика направиха мача в Англия протоколен. Това обаче никак не бе така в 45-ата минута, когато Йостерсунд се оттегли на почивката с преднина 2:0. През втората част тимът на Арсен Венгер все пак стигна до 1 попадение и с крайното 1:2 (общ резултат 4:2) премина в следващата фаза на надпреварата.

Венгер пусна почти всичките си резерви в този двубой, като от твърдите титуляри само Хенрих Мхитарян и Ектор Белерин стартираха срещата. Това щеше да се окаже грешен ход за френския наставник, ако той не бе предприел крути мерки след почивката.

В 22-ата минута Хосам Аисех се възползва от недоразумение в отбраната на "артилеристите" и прониза Давид Оспина за 1:0. Вторият гол на Йостерсунд пък бе истински шедьовър. Той падна в 23-ата минута, когато Кен Сема гардира топката с гръб към вратата, технично преодоля Чембърс и с мощен шут скъса мрежата на Оспина за 2:0.

В 47-ата обаче Сеад Колашинац вкара почетното попадение за лондончани и на практика успя да ги класира в следващата фаза на турнира.

Ето останалите резултати от Лига Европа (22:00 ч.):

Милан - Лудогорец 1:0 (общ резултат - 4:0)

Аталанта - Борусия (Дортмунд) 1:1 (3:4)

Атлетик (Билбао) - Спартак (Москва) 1:2 (4:3)

Брага - Марсилия 1:0 (1:3)

Залцбург - Реал (Сосиедад) 2:1 (4:3)