България с два златни и един бронзов медал от Световното по самбо

Изключително успешен за България се оказа третият ден от световното първенство по самбо за юноши и девойки, което се провежда в Рига, информира БТА.

Двама млади български спортисти станаха световни шампиони, а в актива на България има и един бронзов медал. При девойките Магдалена Върбанова стана световна шампионка в категория до 48 килограма, след като на финала победи рускинята Татяна Лебедева.

Мирослав Дебрелиев световен шампион за младежи до 20 години в категория до 100 килограма, като на финала победи Александър Лукашук /Русия/. Само след двадесет дни Мирослав Деберлиев ще участва на световното първенство за мъже, което ще се проведе във Вилнюс.

Третият медал за България от днес е бронзов - на Ивелина Илиева в категория до 60 килограма. С титлата на Илиева младите български самбистки "объркаха сметките" на родината на самбото и световна сила номер 1 - Русия.

В отборното класиране при девойките Русия остана на второ място, а България - на пето.

Като цяло страната ни може да се похвали с 9 медала при юношите и девойките - три златни, два сребърни и четири бронзови.