България има финалисти в още две категории на СП по аеробна гимнастика

България има финалисти в още две категории на световния шампионат по аеробна гимнастика за юноши и девойки в София.

Така представители на страната успешно преодоляха квалификациите във всичките седем категории до момента. И двете български смесени двойки във възраст 12-14 години се класираха за утрешните финали, информира БТА.

Тихомир Баротев и Димана Николова са с трети резултат в квалификациите от 18.250 точки, а Ангел Казаков и Деметра Лачева са пети с 16.850 точки. Руснаците Спартак Кондратенко и Анастасия Серикова са с първа оценка от 18.800 точки.

Антонио Папазов получи 19.650 точки и зае шесто място в квалификациите в индивидуалната надпревара при юношите 15-17 години, където участваха 27 състезатели.

Извън финала остана Тодор Николов, който е 20-ти със 17.850 точки. Водач с 20.450 точки е японецът Мизуки Сайто.

Състезанията в зала "Арена Армеец" продължават днес при свободен вход. От петък до неделя ще се състои и 12-ят световен шампионат по аеробна гимнастика за мъже и жени.