Блестящ Везенков стана Играч на мача за своя Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков впечатли всички с изявите си в първия мач с екипа на Олимпиакос в Евролигата. Българинът бе на топ ниво в гостуването в Москва срещу фаворита Химки, което атинският гранд спечели убедително. Нашето момче заслужено бе избрано за Играч на мача.

"Много важен мач за нас, всеки от Евролигата ще е важен. Ограничихме Химки до 66 точки, значи сме си свършили работата. Но има още много мачове пред нас," коментира Везенков, след като разбра, че е Играч на мача. "Твърде рано е да правим генерални изводи кое ще е най-важното в нашата игра. За нас е важно да се борим за всяка топка, да играем максимално здраво."

"Това е новият Олимпиакос, изчистих вече главата си, чувствам се страхотно в отбора. Готови сме да се борим един за друг до край," допълни той пред гръцките медии.

Българското дерби (за руския тим игра натурализираният Дий Бост) се получи доста добро, като Везенков бе един от топреализаторите за Олимпиакос с 13 точки, плюс 4 борби и две асистенции за 17 минута, а за руския тим Дий Бост приключи със 6 точки за 30 минути. 8 тройки и общо 34 точки наниза Алексей Швед

Минута мълчание в памет на отнелия живота си бивш играч на Химки Тайлър Хъникът предшестваше мача в Москва.

Александър Везенков се появи седем минути след старта на двубоя и след силно включване се задържа и през втората четвърт до средата ѝ. Олимпиакос имаше леко предимство, но почти до почивката нещата вървяха равностойно.

Очаквано един от най-силните за Химки от старта на мача пък бе другият български национал на терена - Дий Бост. Алексей Швед наниза 18 точки до паузата между двете полувремена.

Преди това обаче Олимпиакос избухна в заключителните секунди от втората част, а с тройка със сирената на Василис Спанулис разликата за първи път скочи до 10 точки.

Стартът на третата четвърт също бе отличен за гърците, които вече се откъснаха напред с двуцифрена преднина. Швед и Бост успяха да върнат пак в играта руския тим, а в края на периода Везенков отново се появи на терена и започна последната част.

Българското крило се отличи в тези минути със страхотна асистенция и тройка, върнала солидния аванс на Олимпиакос. Преди да седне на пейката Везенков бе най-резултатен за тима си с 13 точки за 15 минути и вероятно затова Дейвид Блат бързо го върна отново в игра.

Последните 3-4 минути от срещата бяха лишени от интрига, като Олимпиакос тотално владееше ситуацията и само увеличаваше разликата до крайното 87:66.