Без гърци във Финалната четворка на Евролигата

Реал Мадрид надделя над защитаващия трофея си от последните два сезона Олимпиакос (Гърция) с 83:69 (40:34) като домакин и с 3:2 победи се класира за Финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже, посочва БТА.

Така испанският гранд сложи край на надеждите на съперника за трета поредна титла в надпреварата. Домакините поеха контрола върху мача след серия от 10:0 точки, за да поведат с 23:12 в началото на втората четвърт.

До края испанците поддържаха преднина от десетина точки, а малко повече от минута преди края авансът им достигна 16 точки при 79:63, което беше решаващо. Серхио Юл беше най-полезен за успеха с 20 точки, 3 борби и 4 асистенции. Фелипе Рейес допринесе с 15 точки и 8 борби, а Руди Фернандес също вкара 15 точки. За гостите от Гърция капитанът Василис Спанулис се отличи с 19 точки и 7 асистенции. Матю Лойески добави 15 точки и 6 борби, но това не беше достатъчно.

За място на финала Реал Мадрид ще се изправи срещу големия си испански съперник Барселона, който елиминира турския Галатасарай с 3:0 победи. ЦСКА Москва се класира за Финалната четворка за 11-и път в последните 12 сезона, след като разгроми Панатинайкос (Гърция) със 74:44 (35:21) и спечели серията с 3:2 успеха.

С изключителна игра в защита руснаците позволиха на съперника да реализира само 44 точки, което е най-слабото постижение в плейофите в историята на турнира. Гърците не успяха да поведат нито веднъж в мача, а домакините овладяха контрола още в началото на втората четвърт, когато поведоха с 21:10 и до края нямаха проблеми.

Саша Каун беше най-полезен за московчани с 18 точки и 9 борби. Виктор Хряпа се отличи с 10 точки, 6 борби и 5 асистенции. За Панатинайкос единствено Джеймс Гист достигна двуцифрен актив с 11 точки. За място на финала ЦСКА ще играе срещу Макаби Тел Авив (Израел), който отстрани с 3:1 победи италианския Олимпия Милано.