Бетис на пътя на "зеления звяр"

Лион с голяма доза късмет стигна до победа с 2:1 като гост на Витория Гимараеш, като по този начин си гарантира първо място в група I, изпускайки сблъсък с българския шампион Лудогорец.

Двубоят почна с надмощие на домакините, които почнаха силно и изненадващо То Мане откри резултата 11 минути след началния съдийски сигнал. Срещата продължи под тяхната диктовка, като чак в средата на полувремето Лион почна по-смело да поглежда към вратата на противника, но без особен късмет.

Все пак след полувремето гостите натиснаха и така се стигна до 62', в която Педро Корея извърши нарушение в наказателното поле и си заслужи втори жълт и червен картон. Отсъдената дузпа пък бе реализирана от Гомис за 1:1.

Само три минути по-късно гостите вече водеха, след като Фери успя да отбележи, а до края на мача Лион изпусна още няколко положения. Те можеха да съжаляват за това, но Планге в 85' се размина с гола, целейки страничната греда.

В другата среща Бетис изпусна куп шансове и стигна само до 0:0 срещу Риека, като испанският клуб може да се падне на Лудогорец в следващата фаза, тъй акто завършва на второ място в класирането.

След изиграването на всички мачове лидер е Лион с 12 точки, докато Бетис остава втори в 9. Витория Гимараеш с с 5 на 3-о място, а последен е Риека с 4.